плануючи подорож в далекі краї не забувайте про вірус зіка


 До відділу культури Олександрівської райдержадміністрації надійшов лист Державної санітарно-епідеміологічної служби України з інформацією про заходи з профілактики хвороби, викликаної вірусом Зіка.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України повідомляє, що за даними з офіційного сайту Всесвітньої організації охорони здоров'я у зв'язку із поширенням хвороби викликаної вірусом Зіка у Латинській Америці й країнах Карибського басейну, відповідно до положень Міжнародних медико-санітарних правил 01 лютого 2016 року відбулася перша нарада Комітету з надзвичайних ситуацій ВООЗ. За результатами наради було констатовано, що ситуація, що склалася в Бразилії та Французькій Полінезії в 2014 році, є надзвичайною ситуацією в галузі громадського здоров'я, що має міжнародне значення.

Вірус Зіка  передається людям при укусах заражених комарів роду Aedes, в основному виду Aedes aegypti, які живуть у тропічних регіонах. Ці ж комарі є переносниками збудників лихоманки Денге, Чигункуньї  й жовтої гарячки.

             Інкубаційний період (час з моменту контакту з вірусом до появи симптомів) хвороби, викликаної вірусом Зіка, точно невідомий, але імовірно  становить кілька діб. Симптоми захворювання схожі на симптоми інших інфекцій, таких як захворювання Денге підвищення температури тіла, висипання на шкірі, кон'юнктивіт, біль у м'язах і суглобах, нездужання й головний біль. Ці симптоми зазвичай є слабко вираженими й зберігаються протягом 2-7 днів.

         На даний час триває дослідження потенційного зв'язку  між вірусом Зіка у вагітних жінок і мікроцефалією у народжених ними дітей. До появи додаткових даних вагітні жінки й жінки, що планують вагітність повинні проявляти особливу уважність для захисту від укусів комарів під час відвідування країн, де відбувається передача вірусу Зіка, або безкрайньої необхідності, утриматися від поїздок до країн Латинської Америки до стабілізації епідемічної ситуації в регіоні.

          Водночас ВООЗ не рекомендує вводити обмеження на поїздки та торгівлю з країнами, де відбувається передача вірусу Зіка.

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Flag Counter