"літературна вітальня" знову збирає любителів слова

30 вересня 2015 року в Олександрівському районному краєзнавчому музеї відбулось третє в цьому році засідання «Літературної вітальні». На його початку в. о. селищного голови, секретар Олександрівської селищної ради Тамара Дзядевич передала у фонди музею картину кам’янського художника, подаровану селищу з нагоди його 230-річчя. На засіданні вшановано ювілярку – самобутню письменницю, члена Конгресу літераторів України та Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ», авторку п’яти книг та численних газетних і журнальних публікацій Уляну Горяну (Валентину Сіру). Про її творчість говорили в. о. директора музею Василь Білошапка, колеги-літератори Оксана Шпирко, Наталія Купчинська, Валентина Чорнобай, Віра Шнапер, Василь Краєвський. Валентині Сірій вручено подяку Олександрівського районного краєзнавчого музею і грамоту Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ». Письменниця прочитала присутнім свої нові твори, поділилась творчими планами. Саме для неї прозвучала незабутня «Червона рута» Володимира Івасюка у виконанні тріо бандуристок у складі керівника тріо Валентини Душейко, гуртківців районного Будинку дитячої та юнацької творчості Антоніни Дяченко (внучка ювілярки) і Анастасії Дорошенко. Василь Білошапка презентував новий номер кіровоградського літературного часопису «Вежа», де вміщено вірші письменника, уродженця села Омельгород, жертви сталінських репресій Григорія Трипільського.

До ювілею Уляни Горяної в музеї розгорнуто виставку «Літа цілунок», де висвітлено її життя і творчість.