ніч музеїв зібрала друзів

16 травня 2015 року в Олександрівському районному краєзнавчому музеї проведено ХІ Європейську ніч музеїв, що приурочена до професійного свята музейнииків – Міжнародного дня музеїв. Вона проходила під егідою ІСОМ – Міжнародної ради музеїв. Цьогорічний девіз акції "Музеї заради сталого (сформованого) суспільства".  Адже однією з найбільших проблем сучасного світу є проблема адаптації до нових способів життя і розвиток у гармонії з природою. Цей перехід до сформованого суспільства вимагає шукати нові методи мислення і способи дії. Музеї відіграють ключову роль в цьому переході.

Для цьогорічної Ночі музеїв ми обрали тему “Політ крізь віки” і присвятили захід пам’яті нашого земляка, одного з перших вітчизняних льотчиків Левка Макаровича Мацієвича, який став першою жертвою російської авіації 95 років тому. Ніч музеїв відкрили директор Олександрівського районного краєзнавчого музею Олена Салій та головний зберігач фондів Василь Білошапка. Вони розповіли про історію Ночі музеїв, презентували заходи, що будуть проводитись цього вечора.

А запропоновано було відвідувачам музею чимало цікавого. У великому залі експонувалась виставка «Син неба і землі» (з фондів кімнати-музею Левка Мацієвича – філії Олександрівського районного краєзнавчого музею). Під час її представлення наголошено, що музей продовжує роботу із вивчення життя і діяльності славного земляка. Цього року за сприяння письменника Володимира Кобзаря (м. Київ) заклад поповнився оригіналами унікальних речей, документів і фотографій, що належали Левку Мацієвичу та його родичам і  зберігались у приватному зібранні нащадка роду Мацієвичів Юрія Сахна (м. Київ). Ці фото і документи із зібрання Юрія Сахна, які ми показуємо, ніколи не публікувались, ніде не виставлялись. Гості Ночі музеїв їх бачили першими. Унікальні музейні предмети повністю будуть виставлені під час вшанування пам'яті Левка Мацієвича з нагоди 95-ї річниці з дня його трагічної загибелі. Гостям музею ми нагадали, що за рішенням Олександрівської селищної ради на центральній вулиці Олександрівки буде встановлено пам'ятник Левку Мацієвичу. Нині збираються кошти на цей проект і всі бажаючі можуть долучитись до потрібної справи.

Під час Ночі музеїв експонувались також виставки «Пернаті літуни» (із зібрання Олександрівського районного краєзнавчого музею та приватної колекції Олексія Вікторовича Луньова) та «Олександрівщина музейна» (до Міжнародного дня музеїв).

У першому залі весь вечір працював кінозал, де демонструвались фільми на краєзнавчу тематику «Два крила Левка Мацієвича», «Персона грата. Іван Фундуклій», «Анатолій Авдієвський».

Широкою була і програма майстер-класів. Їх проводили Антоніна Станіславівна Штим (плетіння сучасних прикрас), Ірина Вікторівна Самохвал (виготовлення виробів з пластикових трубочок та метеликів із пластикових пляшок), Ольга Олексіївна Панченко, РЦДЮТ (паперопластика), Тетяна Олександрівна Олійник (виготовлення птахів із тканини), Анна Ромашина (перевтілення дівчат в стюардес 50-70-х років ХХ століття), Альона Скляренко (студія перукарської майстерності і краси), Катерина Бондаренко (боді-арт).

Гостям заходу сподобався концертний виступ співаків і музикантів Юрія Скорця, Олексія Зайця, Анатолія Маляра, Світлани Мічкур, унікальне селфі з дівчатами-моделями у казковому одязі, дегустація торта, що був виготовлений у вигляді повітряної кулі. На прощання з Ніччю музеїв у небо над музеєм злетіли кульки та повітряний ліхтарик.

Зазначимо, що в Олександрівському районному краєзнавчому музеї Ніч музеїв проводиться з 2012 року. Цьогорічна акція була четвертою в історії нашого містечка.

Більше знімків із Ночі музеїв в Олександрівці дивіться тут.