ПАМ'ЯТАЮТЬ нащадки подвиг пращурів на війні

Фонди Олександрівського районного краєзнавчого музею поповнились новими матеріалами про участь земляків у Другій світовій війні. Зокрема до музею завітала Оксана Карацюба з Києва. Вона привезла копії фотографій і документів про свого діда-фронтовика Івана Григоровича Дзюру з Красносілки. Він з січня 1944 року воював у складі 2-го, 3-го і 4-го Українського та 1-го Білоруського фронтів, був учасником боїв за звільнення Варшави, брав Берлін. Тричі поранений. Нагороджений орденом та медалями.

Ірина Беренштейн через Інтернет надіслала до музею копії документів і фото дядька Бориса Пимоновича Ткаченка з Олександрівки, який загинув у березні 1944 року на Одещині. Ім’я полеглого захисника Батьківщини викарбуване в Олександрівці на стелі біля пам’ятника загиблим воїнам-односельцям.

Житель Черкас Віктор Марікуца, дід якого загинув під час боїв на Олександрівщині і похований у братській могилі радянських воїнів-визволителів на цвинтарі в Олександрівці, передав у фонди музею документи і фотографії, пов'язані з життям уродженця села Кримки, учасника війни, начальника штабу партизанського загону імені Хрущова Василя Григоровича Цупренка. Ці документи продавались на одному з аукціонів в Інтернеті і їх спеціально для музею Віктор Марікуца викупив. Теку про Василя Цупренка він передав 9 травня, коли приїздив на могилу діда.

Працівники музею щиро вдячні нашим друзям за подарунки, за пам'ять про подвиг старшого покоління, яке відстояло Батьківщину від ворожої нацистської навали.

Оксана Карацюба передає в музей копії документів про діда-фронтовика Івана Дзюру.
Документи про олександрівця Бориса Ткаченка, подаровані племінницею Іриною Беренштейн.
Віктор Марікуца у музеї з документами про фронтовика Василя Цупренка.