І МИ БУЛИ У ВИШИВАНКАХ!

Працівники Олександрівського районного краєзнавчого музею 21 травня 2015 року, у День вишиванок, стали учасниками всеукраїнського шлешмобу «Усі в вишиванках». Вони зустрічали відвідувачів у вишитих українських сорочках.

Мета заходу – вдягнути цього дня вишиванку – національний український одяг – як символ єдності українського народу.

Зазначимо, що у музеї приділяють увагу пропаганді національного мистецтва. В експозиції закладу представлені український одяг, серед якого і вишиті сорочки, рушники, серветки та інші вишивані речі.

День вишиванки святкуємо щороку третього четверга травня. Це всеукраїнське свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. У перший рік свята у 2007 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.