вручено обласну літературну премію імені євгена маланюка


2 лютого 2016 року в Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського вручено обласну літературну премію імені Євгена Маланюка. Лауреатами за 2015 рік стали: у номінації «Поезія» (в тому числі драматичні твори і переклади) – Оксана Шпирко за поетичну збірку «Та, що чекала вітрила»; у номінації «Проза» (в тому числі драматичні твори і переклади) – Олексій Чорноіван за переклад роману в п'яти томах Міхала Грабовського «Гуляйпільська застава»; у номінації «Літературознавство та публіцистика» Людмила Михида – за книгу «Іван Багряний: таємниці творчої лабораторії. Мала проза». 

Нинішня премія має олександрівський відтінок. Лауреат премії Оксана Шпирко є жителькою Олександрівки і поетична збірка «Та, що чекала вітрила» написана саме тут. Роман польського письменника української школи Міхала Грабовського «Гуляйпільська застава», вперше перекладений українською мовою лауреатом премії Олексієм Чорноіваном, написаний в Олександрівці. Обоє лауреатів є добрими друзями Олександрійського районного краєзнавчого музею, подарували свої книги у фонди закладу, презентували свої книги саме у нас. Тож, природно, що на церемонії вручення премії був присутній директор музею Василь Білошапка. Виступаючи на заході він привітав лауреатів, розповів про Оксану Шпирко та Олексія Чорноівана, чия творчість пов'язана з Олександрівкою. 

Лауреатів привітав і письменник Василь Мошуренко, який народився в Розумівці, а нині мешкає у Києві. Він теж зустрічався з читачами у стінах Олександрівського районного краєзнавчого музею.