відкриття виставки "українська друга світова"


В Олександрівському районному краєзнавчому музеї відкрили виставку «Українська Друга світова». Проект створений Українським інститутом національної пам'яті та Центром досліджень визвольного руху. Мета виставки – показати Україну й роль українців у Другій світовій війні, внесок українського народу в перемогу над нацизмом на всіх фронтах – від Атлантичного до Тихого океану.

Виставка «Українська Друга світова», як зазначив на відкритті виставки директор музею Василь Білошапка, відкриває чимало невідомих сторінок Другої світової війни, адже українці у Другій світовій не мали своєї держави. На виставці показано всю багатоманітність Другої світової війни, яка відбувалась на території України, і участь українців у цій війні. Мова йде про українців, які були учасниками цієї війни у складі шести армій, про мільйони постраждалих серед цивільного населення.

- Наше головне завдання – це в першу чергу спростування численних радянських міфів, які побутують про цю війну, які значною мірою використовує сучасна російська пропаганда, зокрема для того, щоб мобілізувати людей на боротьбу проти України,  – зазначив Василь Білошапка.

На відкритті виставки були присутні голова Олександрівської райдержадміністрації Ольга Борота, перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей, заступник голови районної ради Сергій Переверзій, які потім оглянули експозицію.

Виставку, що експонується в Олександрівці з 1 по 11 липня, вже відвідали працівники закладів культури, апаратів райдержадміністрації та районної ради, управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

 

З Олександрівки виставка попрямує в Новомиргород.