година ПАМ'ЯТІ


З нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій 16 травня 2016 року в Олександрівському районному краєзнавчому музеї за участі першого заступника голови райдержадміністрації Анатолія Каражбея, заступника голови районної ради Сергія Переверзія, начальника відділу культури райдержадміністрації Антоніни Штим проведено годину пам'яті.

Директор закладу Василь Білошапка розповів гостям музею про сталінські репресії на Олександрівщині. Він зазначив, що про масштаби репресій в краї говорить той факт, що в книзі четвертій видання «Реабілітовані історією» наведені короткі біографії 1032 уродженців району, які стали жертвами великого терору. Ця інформація складена на підставі кримінальних справ реабілітованих, особові справи яких повернули на Кіровоградщину і передали в Державний архів області. Але імена репресованих земляків є й в інших 26 томах видання «Реабілітовані історією». Кілька тисяч земляків опинились на жорнах історії. Під час години пам'яті прозвучали розповіді про деяких репресованих. Мова йшла про митрополита Івана Павловського з Соснівки, письменників Андрія Кримського з Триліс, Григорія Триліського з Омельгорода, письменника, художника і військового діяча Якова Тищенка з Олександрівки та інших.

Документи, фотографії і речі кількох репресованих можна було побачити на виставці «Час "чорного ворона"», підготовленій музеєм. Серед експонатів виставки – табірні номери, табірні зошити, листи, фотографії, документи, автопортрет Якова Тищенка. Гості музею оглянули цю виставку.

 

Учасники заходу вшанували пам'ять жертв політичних репресій хвилиною мовчання.