на ювілеї якова паученка

Урочистості з нагоди 150-річчя від дня народження архітектора, художника Якова Васильовича Паученка пройшли 24 березня 2016 року в Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського. Як відзначила начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Вікторія Кулікова, довгий час постать талановитого архітектора і його творчий доробок була невідома для широкого загалу, але подібні заходи, як сьогоднішній, а головне – заснування у 2002 році премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка доводять, що кіровоградці добре пам'ятають і шанують видатних земляків.

Якову Паученку судилося стати одним з тих зодчих, які створили неповторний модерновий архітектурний ансамбль історичного центру Кіровограда. За його проектами було збудовано чимало будівель міста та області. "Людиною, яка сформувала історичне обличчя обласного центру" назвав Паученка перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко. Він передав учасникам урочистого зібрання вітання від голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка. А архітекторам, художникам, геральдистам та студентів будівельного коледжу, роботи яких були представлені тут-таки в бібліотеці на спеціальній виставці, Сергій Коваленко побажав реалізувати їхні проекти і задуми, і здобути нові, надихнувшись ювілейним заходом.

З нагоди дня народження найбільш знаного в минулому архітектора області Якова Паученка, свої відзнаки отримали кращі творці галузі дня сьогоднішнього. Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко разом із головою обласної ради Олександром Чорноіваненком вручили обласні відзнаки педагогам, науковим співробітникам, митцям-архітекторам, геральдистам. В числі інших за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток геральдики на Кіровоградщині, високий професіоналізм та з нагоди 150-річчя від дня народження Якова Паученка грамотою облдержадміністрації нагороджений директор Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка.

В Олександрівському районному краєзнавчому музеї до ювілею архітектора розгорнуто виставку "Зодчий Яків Паученко". Її відвідали жителі та гості райцентру.