на обласній науково-практичній конференції

12 жовтня 2016 року у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулась обласна науково-практична конференція «Земля, що народжує героїв: Центрально-Український регіон вшановує захисників Вітчизни».

Під час конференції науковцями та краєзнавцями  обговорені питання про територію краю як театр воєнних дій (епохи визвольних змагань XVІ-XVIІІ ст. та російської експансії XX ст., Друга світова війна, АТО), проблеми національної пам'яті та незасвоєні уроки, історії рідного краю та краєзнавства в системі патріотичного виховання, про героїв рідної землі.

Учасники конференції згадали тих, хто за покликом серця, не чекаючи повісток із військкоматів пішли на фронт захищати східні рубежі держави. Пам'ять героїв, які загинули за свободу України, учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання.

В рамках проведення обласної конференції відбулась презентація виставки архівних документів та матеріалів «Непоборність козацького духу» та презентація Музею історії Долинського району, який цього року святкує свій піввіковий ювілей.

Олександрівський районний краєзнавчий музей на конференції представляв його директор Василь Білошапка. Він виступив з доповіддю «Перший зимовий похід армії УНР через територію Олександрівщини (лютий 1920 року)»