поки ще не пізно...

В Олександрівському районному краєзнавчому музеї побували представники міжнародної асоціації «Яхад-ін Унум», які збирають свідчення громадян, котрі стали очевидцями масових розправ нацистів над мирними жителями та населенням єврейського і циганського походження в 1941-1944 роках в Україні, Польщі, Румунії та країнах Прибалтики. Штаб-квартира «Яхад-ін Унум» розташована у Парижі. Асоціацію з моменту її створення в 2004 році очолює Патрік Дебуа – французький католицький священик, онук француза, якого було заслано до концтабору в Раві-Руській. Представниками «Яхад-ін Унум» вже опитано більше 4100 свідків, що бачили злочини, вчинені нацистами в роки Другої світової війни в країнах Східної Європи.

Свідчення свідків нацистського терору, зібрані в Олександрівці представниками «Яхад-ін Унум» і записані на відео, будуть розміщені на сайті асоціації та використані при виданні книги.

Працівники музею разом з гостями теж здійснили аудіозапис свідчень олександрівців про нищення євреїв у нашому краї. Ці матеріали поповнять фонди закладу.

Нагадаємо, що в Олександрівському районі є два місця, де в період нацистської окупації розстріляно близько тисячі мирних жителів. В олександрівському «Бабиному яру» зусиллями олександрівських краєзнавців та представників громадськості вже встановлено пам'ятний знак. А от яр  біля села Гайового все ще чекає на гідне вшанування жертв нацистської ідеології. Так само потребує кращого впорядкування й могила жертв нацистського терору на олександрівському кладовищі.