художники побували в музеї

З 5 по 15 травня 2016 року в Олександрівському районі проходив Бірчанський пленер художників. Майстри пензля з Одеси і Харкова розміщувались у дитячому оздоровчому таборі «Жовтень» і щодня вирушали малювати картини. Митці творили у Бірках, Бовтишці, Розумівці та Івангороді. Написані там твори художники представили 14 травня на підсумковій виставці у фойє Олександрівського районного будинку культури.

На виставці були присутні голови районної державної адміністрації Ольга Борота та районної ради Григорій Гончаренко, громадськість та школярі селища, приїжджі художники та власник Кіровоградської галереї «Єлизаветград» Микола Цуканов, який був організатором Бірчанського пленера. Виступаючи перед присутніми Ольга Борота, Микола Цуканов та народний художник України, голова Одеської обласної організації Національної спілки художників України, професор Анатолій Горбенко відзначали важливість мистецтва, культури у нашому житті.

Анатолій Горбенко  подякував керівникам влади за створення належних умов для роботи художників та подарував Олександрівському районному краєзнавчому музею  картину художниці Алли Діасамідзе «Зимове диво на Різдво Христове», книги  та буклети про творчі здобутки одеських художників.

Після виставки художники ознайомилися з експозицією Олександрівського районного краєзнавчого музею. У дарунок вони отримали буклет про заклад та туристичну карту краю, а Микола Цуканов та Анатолій Горбенко ще й книгу Бориса Кузика та Василя Білошапки «Духовні скарби рідного краю». Одесити та харків’яни подарували музею свої твори. Заслужений художник України Анатолій Кравченко передав у музей акварель «Сріблястий ранок. Село Бірки», Володимир Сакалюк – полотно «Кладочка. Село Бірки», Віктор Новотний – картину «Річка в Аджамці». Харківська художниця Неллі Кірман подарувала закладу картину «Село Бовтишка» та малюнок у стилі петриківського розпису «Пташка».  Гості залишили свої враження про музей у книзі відгуків. Досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю з галереєю «Єлисаветград» та одеськими і харківськими художниками.