хіі європейська ніч музеїв в олександрівці

В Олександрівському районному краєзнавчому музеї 20 травня 2016 року вирувала ХІІ Європейська ніч музеїв, приурочена до Міжнародного дня музеїв. З 18-ї години і майже до півночі в музеї панувала святкова атмосфера, проводились різноманітні акції.

Відкрив захід директор закладу Василь Білошапка. Він розповів про історію Ночі музеїв і повідомив, що Ніч музеїв в Олександрівці проводиться вп'яте. Цього року для неї було обрано тему «Оживають музейні предмети».

Відразу після офіційної частини розпочався блок «Оживають музейні предмети». У ньому виступив інструментальний ансамбль Олександрівського районного будинку культури у складі Юрія Скорця (лауреат всеукраїнських та обласних фестивалів і конкурсів), Анатолія Маляра та Олексія Зайця, який відтворив мелодії, що побутували на території Чигиринського повіту Київської губернії в кінці ХІХ – на початку ХХ століття з нотного зошита Порфирія Лозового з фондів музею. Потім виступили сопілкарі, гітаристи, баяністи Олександрівської дитячої музичної школи на музичних інструментах із фондів музею. Було показано старовинний український народний костюм із фондів Народного музею історії села Розумівка, подібний до того, що був на виставці “Сорочку мати вишила мені…” у нашому музеї. На Ночі музеїв ще передбачались показові виступи чемпіона світу серед ветеранів, неодноразового чемпіона і призера чемпіонатів України, кубків України, чемпіонатів Європи і світу з гирьового спорту Миколи Марфули та його вихованців з використанням двопудової гирі 1777 року – найстарішого спортивного снаряду, що зберігся на Кіровоградщині. Але Микола Марфула того дня тільки повернувся в Україну з чемпіонату Європи у Португалії і не встиг того дня доїхати до Олександрівки. Але він телефоном передав вітання гостям Ночі музеїв і пообіцяв пізніше завітати у музей і все-таки штовхнути старовинну гирю.

Гості Ночі музеїв побачили також концертний виступ музичного гурту Олександрівського районного будинку культури, циркову програму під керівництвом артиста цирку Івана Голобородька.

На Ночі музеїв гості мали змогу оглянути виставки фотографій та українського вишитого одягу кінця ХІХ – початку ХХ століття «Сорочку мати вишила мені…» (спільно з Народним музеєм історії села Розумівка),  ляльок-мотанок майстрів Олександрівщини з приватних колекцій Людмили Зінчук, Алли Дмітрієвої та Вікторії Лазаренко, робіт фотомайстра, рекордсменки Книги рекордів України Галини Дудченко «Dudchenko Galina  представляє», опудал тварин Олександрівщини з приватної колекції Володимира Осипенка, виставки «Скарби етрусків» (до Дня Європи в Україні, фотознімки з Національного музею етрусків у Римі, Італія), «Польські музеї запрошують» (до Дня Європи в України), «Символіка Олександрівщини» (до 15-річчя початку запровадження територіальної символіки в районі та 20-річчя обласної організації Українського геральдичного товариства), «Відгомін Бірчанського пленеру-2016» (твори, подаровані Олександрівському районному краєзнавчому музею художниками – учасниками Бірчанського пленеру), виставку музичних інструментів (з фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею),  підготовлені спеціально для заходу.

Всі, хто бажав, відвідали різноманітні майстеркласи, що працювали у всіх залах музею. Це майстеркласи із створення селфі (фотохудожниця Галина Дудченко), бодіарту (художниця Катерина Бондаренко), виготовлення ляльок-мотанок (народні майстри Алла Дмітрієва та  Вікторія Лазаренко, Олександрівський РЦДЮТ), заплітання дівочої коси (майстер Альона Скляренко), карвінгу (фігурне різьблення овочів та фруктів, викладач Валентина Корнута та учні Олександрівської філії Кіровоградського ліцею побутового обслуговування), виготовлення виробів із стрічок та тканини у стилі канзаші (народна майстриня Ольга Лук’яненко), вишивання (народна майстриня Оксана Коник).

Любителі кіно переглянули відеофільми «Анатолій Авдієвський» (пам’яті видатного українського хорового диригента, Героя України), «Два крила Левка Мацієвича» (студія «Укртелефільм», фільм наданий заслуженим журналістом України, віце-президентом телеканалу «Тоніс» Василем Бирзулом), «Персона грата. Іван Фундуклій» (про людину чиїм ім'ям названо залізничну станцію в Олександрівці).

Для гостей Ночі музеїв була розіграна безпрограшна лотерея, де серед призів були цьогорічний новий буклет музею, туристична карта Олександрівського району і містечка Олександрівка, магніти з гербом музею.

Завершилась Ніч музеїв традиційним запуском повітряних ліхтариків на подвір'ї біля музею.

Наостанок хотіли б подякувати всім, хто сприяв організації і проведенню ХІІ Європейської ночі музеїв в Олександрівському районному краєзнавчому музеї: адміністрації і працівникам Олександрівської філії Кіровоградського ліцею побутового обслуговування, адміністрації і працівникам Олександрівського районного центру дитячої та юнацької творчості, відділу культури Олександрівської райдержадміністрації та райкому профспілки працівників культури, адміністрації і працівникам Олександрівського районного будинку культури, адміністрації і працівникам Олександрівської дитячої музичної школи, Народному музею історії села Розумівка, Корпорації свят (Артем Чебану і Галина Дудченко), ПП “Енергетик” (Петро Бондаренко), всім учасникам майстеркласів та артистам.

Більше фото з Ночі музеїв в Олександрівці дивіться тут.

Ще про захід можна прочитати тут.