виставка живопису В'ЯЧЕСЛАВА малини "трепіт надії"


В Олександрівці вже стає традицією щороку влаштовувати виставки творами київських художників. Минулого року в Олександрівському районному краєзнавчому музеї ціле літо можна було милуватись картинами Світлани Синявської, а нині тут експонується виставка живопису В'ячеслава Малини «Трепіт надії».

 

 В'ячеслав Малина, хоч і живе та працює в столиці України, але не забуває свою малу батьківщину. Адже він народився селищі геологів. Тут, у Бірках, він закінчив середню школу, зробив перші кроки в трудовій біографії. В'ячеслав Малина закінчив Київський національний університет будівництва та архітектури і нині займається бізнесом у будівельній сфері.

Малюванням  картин В'ячеслав Малина почав займатись у зрілому віці. А все починалось з …дитячого садка. Якось намалював він лижника. Вийшов він об’ємним, як зараз кажуть у 3D форматі. Малюнок сподобався вихователям і хлопчик, уже навчаючись у школі, малював стіннівки, весільні плакати. Всі сусіди йшли до нього, коли потрібно було щось намалювати.

Перші кроки  в трудовій біографії майбутній художник робив у місцевому сільгосппідприємстві. Пізніше В'ячеслав Малина закінчив Київський національний університет будівництва та архітектури, перебрався у столицю і нині займається бізнесом у будівельній сфері.

Малюванням  суто картин В'ячеслав Малина почав займатись у зрілому віці. Спочатку накупив літератури з образотворчого мистецтва і почав вчитись. Спочатку малював пейзажі, натюрморти олівцем, потім гуашшю, олією, поки не знайшов найкращий для себе акрил. Для малювання картин він використовує будівельні пензлі, ставлячи ними на полотні у певному місці і певного кольору крапки. Свій стиль В'ячеслав Малина називає експресивний пуантилізм.

Працює художник над своїми картинами вдома, по кілька годин в день, коли приходить натхнення.  

А творче натхнення йому дають радикально різні картини українки Катерини Білокур та американця Джексона Полака. Ні, В'ячеслав Малина не копіює їх стиль. Він у нього свій, неповторний. Як вважає Максим Волошин, директор київської галереї «Мистецька збірка», «В'ячеслав Малина, безперечно, є одним з найперспективніших сучасних українських художників. Його творчість вирізняється концептуальністю та символізмом, а завдяки оригінальним візуальним ефектам справляє неабияке емоційне враження».

З цим важко не погодитись. Відвідувачі виставки В'ячеслава Малини, коли вперше бачать його картини, то намагаються до них доторкнутись, а потім довго розглядають, вишукуючи для себе якісь образи, створюючи своє бачення твору. «Намагаюсь малювати так, щоб люди мислили. Намагаюсь відсікти негативні інтерпретації, роздмухати розумні людські серця», - говорить художник.

 Малює В'ячеслав Малини свої картини серіями. Серія, яку виставлено в Олександрівці, називається «Трепіт надії». Тут представлені твори «Єдність віків», «Трепіт надії», «Оклик душі», «Перебендя», «Ненька», «Своя правда»  та інші. Описувати картини В'ячеслава Малини – справа марна. Їх потрібно побачити, відчути серцем. Втім, візьму на себе сміливість описати хоча б одну – «Перебендя». На передньому плані зображено стилізоване рядно по якому котиться перекотиполе з маленькою дитиною в середині. То немов мандрівна душа. Коли придивитись до інших образів на картині, то можна побачити Дніпро і обидва береги ріки. Образ Дніпра вимальовується із круч. Вдивляєшся ще і відкривається лик козака в шароварах – кобзаря Перебенді, що грає на бандурі у вигляді одного із водосховищ одвічного Борисфена. В якійсь мірі і Тарас Шевченко ототожнював себе з Перебендею, його мандрівною душею.

Цю серію – «Трепіт надії» – художник створив у 2013 році і присвятив 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Канвою всіх його картин, створених під впливом поезії Великого Кобзаря, є надія, віра в очищення світу від скверни, відродження України.  Саме серія картин «Трепіт надії» у 2014 році експонувалась у Києві на майдані Незалежності під час Революції Гідності і надихала патріотів України на перемогу. «Ми з сином ходили на Євромайдан, підтримували повстанців, - розповів художник. – «В день народження Тараса Шевченка я запропонував на наметі, де мешкали кіровоградці, розмістити мою виставку картин. Ідею сприйняли, зрозуміли. Й досі на деяких картинах збереглась кіптява від шин, що палали, очищаючи світ від скверни…»

В'ячеслав Малина – сьогодні вже відоме ім’я в образотворчому мистецтві. Виставкову діяльність він проводить, починаючи з 2010 року. Його твори експонувались у багатьох картинних галереях Києва, таких, як «Мистецький Арсенал», «Артзбірка», «FinеАrtUkrаіne», «AlexArtHouse» та інших. Нинішнього року наш земляк був учасником Всеукраїнської виставки абстрактного мистецтва, що проводилась Національною спілкою художників України у столичному Будинку художника.

Виставка В'ячеслава Малини в Олександрівці – п'ятнадцята виставка художника. На її презентацію в районному краєзнавчому музеї 26 травня 2017 року зібралось чимало шанувальників образотворчого мистецтва. На початку заходу присутні більше дізнались не тільки про В'ячеслава Малину, а й про творчість інших художників рідного краю. Потім виступив сам художник. Він розповів про себе, свої картини, відповів на запитання гостей презентації. На презентації виступила член Національної спілки письменників України Оксана Шпирка, яка прочитала власного вірша «Душа», на написання якого поетесу надихнула творчість В'ячеслава Малини. Художника привітали голова Олександрівської райдержадміністрації Ольга Борота і голова районної ради Григорій Гончаренко і вручили йому живі квіти. На заході були присутні начальник відділу культури Олександрівської райдержадміністрації Антоніна Штим та помічник-консультант народного депутата України Олеся Довгого Катерина Бондаренко.

 

В Олександрівському районному краєзнавчому музеї виставку живопису В'ячеслава Малини «Трепіт надії» можна буде відвідати до кінця літа. А від районної влади митець вже отримав запрошення стати учасником оновленого свята козацької слави, що пройде у жовтні в його рідному селі Бірки, і показати там ще одну із своїх серій картин.

 

Більше фотознімків з події дивіться тут.