виставка про "час чорного ворона"

На цьогорічному календарі є сумна дата: 80-ті роковини Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років. Великий терор обпалив долі кількох тисяч олександрівців. Тому не можна не згадати ті страшні часи і події, коли в будь-який час міг під’їхати до оселі «чорний ворон» і забрати в лабети тоталітарного режиму ні в чому не винних людей за сфабрикованими кримінальними, а насправді – політичними, справами.

До Дня пам’яті жертв політичних репресій, що відзначається у третю неділю травня, в Олександрівському районному краєзнавчому музеї за участі керівника апарату райдержадміністрації Миколи Старченка та начальника відділу культури райдержадміністрації Антоніни Штим відкрили виставку «Забуттю не підлягає. Хроніка комуністичної інквізиції».

На відкритті виставки виступив директор закладу Василь Білошапка. Він розповів про початок Великого терору у краї, навів деякі імена олександрівців, які постраждали від сталінських репресій, розповів про трагічні долі земляків.

Пам'ять жертв масових політичних репресій було вшановано хвилиною мовчання. Присутні оглянули документи і фотографії, представлені на виставці, що беззаперечно свідчать про злочини сталінського режиму. Особливо красномовною є карта колишнього СРСР, де позначені 230 концентраційних таборів, де відбували покарання жертви Великого терору.