день села ставидла не обійшовся без музею

День села у Ставидлах 7 жовтня 2017 року розпочався із знаменної події: в центрі населеного пункту освятили хреста на місці, де планується спорудження православної каплички.  Церемонію освячення провів отець Михаїл із сусіднього села Красносілки.

Як розповів сільський голова Ставидел Владислав Кивгила, велику церкву невелике село не потягне, а стару церкву розібрали в атеїстичні часи, використавши будівельний матеріал для спорудження греблі. Вже на Водохрещу отець Михаїл обіцяє біля хреста провести освячення води, а там, як Бог дасть, то в наступному році закладуть і фундамент каплички.

День села організатори планували провести на сільському стадіоні. Та через дощ  свято довелось проводити у фойє сільського Будинку культури. На День села, а він проводився напередодні Свята Іоанна Богослова – храмового свята у Ставидлах, зійшлося чи не третя частина жителів села. Було б і більше, але перешкодила негода. З Днем села його жителів привітали сільський голова Владислав Кивгила, помічник консультант народного депутата України  Олеся Довгого Катерина Бондаренко. Подарунки від народного обранця вручені наймолодшому жителю села Тимура Кучми, найстарішій жительці Ставидел Тетяні Недзельській, якій цього року виповнилось 93 роки, сімейному подружжю Івана і Тетяни Мазенків, які прожили в коханні і злагоді 63 роки у селі Хайнівка Ставидлянської сільради, власникам кращого сільського двору Михайлу і Ніні Кирилюкам. Крім того сільська рада відзначила ще одного наймолодшого жителя Дмитра Волошина і кращого та найбільшого платника податків – ДП «Ставидлянське».

Про історію Ставидел на його святі розповів краєзнавець, директор Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка. Він згадав, що Ставидла колись були містечком, з ХVІІІ століття мали храм Божий, мали найкращу в Київській губернії  сільську лікарню. У Ставидлах ще у 1885 році працювала перша в краї метеорологічна станція, а спостерігати за повним сонячним затемненням у 1910 році у містечко приїздила наукова експедиція із Пулковської обсерваторії, що біля Санкт-Петербургу. Все це завдяки власникам села поміщикам Гревсам, серед яких було три генерал-майори. Уславили Ставидла Герой Соціалістичної Праці Григорій Возний, академік АН УРСР, лауреат Державної  премії СРСР Антон Задонцев, письменник Микола Григорів, повний кавалер ордена Слави Микола Кивгила, професор, доктор біологічних наук  Василь Стежка, російський кіноактор Юрій Батурін.

Добрий настрій жителям Ставидел на святі подарували сільські учасники художньої самодіяльності різного віку. Поласували ставидляни й кулешем, подарованим їм сільською радою на честь Дня села і храмового свята.