круглий стіл про українську революцію

16 травня 2017 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї  відбувся круглий стіл, присвячений 100-річчю початку Української революції 1917-1921 рр. «Українська революція 1917-1921 рр. на території Центральної України: передумови, процеси, наслідки, уроки».

Організатори заходу – Кіровоградський обласний краєзнавчий музей та комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського». У зібранні взяли участь науковці Центрально-Українського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, наукові співробітники музеїв і Державного архіву Кіровоградської області, краєзнавці, працівники бібліотек та педагоги-дослідники.

Учасники представили результати новітніх досліджень історії краю початку ХХ століття та обговорили проблеми використання їх потенціалу у просвітницькій, навчально-виховній та пам'яткоохоронній діяльності.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулася директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Агапєєва Наталія Юріївна, яка зазначила, що попри те, що Українська революція 1917-1921 років зазнала поразки, вона є важливою спадщиною для наступних поколінь і її уроки ми маємо вивчати і пам'ятати.

Учасником круглого столу був директор Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка. Він представив доповідь «Отаман Василь Кваша».