на святі козацької слави


Після кількарічної перерви у сосновому бору старовинного козацького села Бірки Олександрівського району 14 жовтня 2017 року на честь Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня українського козацтва знову проведено Свято козацької слави.  

Тож на берегах сивого Тясмину через кілька віків потому нащадки українського козацтва розмістили свої чудові курені. Стояла навіть козацька гармата! На імпровізованій сцені виступали фольклорні колективи, співаки.

З потрійним святом гостей привітали голова Олександрівської райдержадміністрації Ольга Борота, голова Олександрівської районної ради Григорій Гончаренко, помічник-консультант народного депутата України Олеся Довгого Катерина Бондаренко. Сільському голові Бірок Михайлу Сергієнку (одночасно зі святом козацької слави був і День села) вручено булаву та прийнято до козацької старшини. Михайло Сергієнко теж вітав учасників свята.

На Святі козацької слави під патронатом народного депутата України Олеся Довгого започатковано конкурс патріотичної пісні. Його переможцям помічник-консультант народного депутата України Андрій Іщенко разом з керівниками району вручили ікони Божої Матері. Призи отримали переможці конкурсу на кращий курінь та кращий коровай. Грамотами нагороджені всі учасники конкурсів.

 

На любителів спорту чекали козацькі забави. Спритники намагались піднятись на височенний стовп за призом, що ховався у чоботі. Працювали різноманітні атракціони. Бажаючі могли попоїсти чи то у своїх знайомих в козацьких куренях, чи придбати смачну їжу у торговельників. Дехто купив на пам'ять сувеніри, вироби декоративно-ужиткового мистецтва. Працювали виставки Олександрівського районного краєзнавчого музею про козацьку історію Бірок та героїчних подвиг земляків в АТО.