презентація карти "височинне приінгулля"


      11 травня 2017 року в Олександрівському районному краєзнавчому музеї відбулась презентація краєзнавчої карти-схеми «Височинне Поінгулля та його цікаві місця». Карта-схема частково охоплює й Олександрівський район, де протікає Інгул.

Автором видання є кандидат географічних наук Андрій Домаранський з Кропивницького та студенти  педагогічного вишу, які допомагали викладачеві. Видано карту-схему за сприяння громадської організації «Спільна дія» та благодійного фонду Станіслава Березкіна «Добротвір».

На презентації унікального не тільки для Кіровоградщини, а й всієї України, інформаційно насиченого видання виступили директор Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка, кандидат географічних наук, доцент Центрально-Українського державного педагогічного університету Андрій Домаранський, студентка того ж вишу, чиї знімки використані у виданні, Олександра Сухенко, представник ГО «Спільна дія» Ганна Коломієць. Вони розповіли про створення карти-схеми, відповіли на запитання присутніх, а це були переважно вчителі географії шкіл Олександрівського району. Учасникам заходу було показано відеофільм про красу Поінгулля. Кожен учасник презентації отримав у подарунок унікальне видання.

Андрій Домаранський повідомив, що у його планах є продовження роботи над подібними картами рідного краю, серед яких буде і карта-схема з умовною назвою «Придніпровське Чорнолісся», що охопить і Олександрівський район.

 

Для учасників презентації музей підготував виставку «Олександрівщина: географічна ретроспектива».