хііі європейська ніч музеїв в олександрівці


   19 травня 2017 року в Олександрівському районному краєзнавчому музеї провели заходи ХІІІ Європейської ночі музеїв, що проходить на континенті під егідою Міністерства культури і комунікацій Франції та Міжнародної ради музеїв (ІСОМ). Ніч музеїв в Олександрівці проводилась вшосте. Її програма була досить різноманітною. Експонувались і презентувались різноманітні виставки: документальні «Євреї на Олександрівщині» з циклу «Розповідаючи про замовчуване», «Олесь Довгий: працюю на виборців», «З історії музейної справи у краї», «Польські музеї чекають на вас», виставка живопису В'ячеслава Малини «Трепіт надії» (м. Київ).

     Виставку «Наша олімпійська гордість Тетяна Мельник» представляла   сестра майстра спорту міжнародного класу, чемпіонки України, бронзового призера чемпіонату Європи з легкої атлетики і п’ятого призера на Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро Тетяни Мельник Яна Мельник. Були присутні також батьки олімпійської надії і навіть її племінник. Яна Мельник передала привіт від відомої української спортсменки, яка зараз напружено тренується в Києві, готуючись до нових стартів, розповіла про шлях першої уродженки Олександрівки, яка успішно виступила на Олімпійських іграх. На виставці можна було побачити фотографії зі спортивної біографії спортсменки, частину її нагород, олімпійський сувенір, медаль учасниці Олімпіади, свідоцтва про визнання Тетяни Мельник і її першого тренера Вадима Приймака кращими спортсменкою і тренером Кіровоградщини 2016 року.

      Гості Ночі музеїв стали учасниками різноманітних майстер-класів. Користувались успіхом майстер-класи з боді-арту, який проводили  Богдан Бондаренко та Вікторія Олійник), перукарської майстерності (плетіння коси) (майстри Крохмаль Аліна, Волошаненко Анастасія), з канзаші (Тетяна Осіпова), з вишивання стрічками (Ольга Лук'яненко), з витоплення декоративних виробів з канату (Руслана Загинайко).

          Цілий десант прибув на Ніч музеїв з ПТУ № 16 міста Мала Виска в смт Олександрівці, щоб показати майстер-клас з кулінарної майстерності (по мастиці та айсингу). Викладач училища Валентина Корнута та учні  училища Володимир Нелень, Яна Величко, Оксана Пономар та Оксана Лук'янчук Оксана на очах у численних гостей чаклували над тортами і тістечками. Запах їх виробів розносився по всіх залах музею. Всі бажаючі могли спробувати шедеври олександрівських кулінарів.

      У «Літературній вітальні» свої вірші винесла на суд читачів талановита поетеса, член обласного літературного об’єднання «Степ» та Конгресу літераторів України Наталія Купчинська. Вона познайомила присутніх зі своєю останньою книжкою «Вернуся тебе долюбити».

     Насиченою була і концертна програма. Спочатку музичні твори виконали викладач Олександрівської дитячої музичної школи Сергій Тлустенко (гітара), учні Григорій Іваненко (гітара) та Ярослав Зубенко (сопілка). Потім відвідувачі Ночі музеїв стали свідками неймовірного виступу Юрія Скорця та Лілії Вихрист, які представляли олександрівські районний та міський будинки культури. Вперше в нашому містечку відбувся фортепіанний вечір у камерно-вокальному стилі «Олександрівський клавірабенд», де прозвучала класична і сучасна музика, пісні і романси у живому виконанні.

     Однією із родзинок ХІІІ Європейської ночі музеїв став майстер-клас і показовий виступ неодноразового чемпіона світу, Європи й України з гирьового спорту Миколи Марфули та його доньок дев’ятирічної Поліни і тринадцятирічної  Ірини. Для вправ використовувались гирі різної ваги, серед яких і музейний раритет – двопудова гиря 1777 року з села Букварки – найдавніший спортивний снаряд, що зберігся на Кіровоградщині. Всі бажаючі мали змогу випробувати себе в якості гирьовиків.

        Хвилю емоцій викликала і безпрограшна лотерея для гостей заходу.

      Ніч музеїв в Олександрівці проходила за підтримки народного депутата України Олеся Довгого. Референт-консультант депутата Катерина Бондаренко виступила перед гостями Ночі музеїв і вручила музею і кільком майстрам подарунки від Олеся Довгого. Велика група учасників заходу нагороджена грамотами відділу культури райдержадміністрації і районного краєзнавчого музею.

     Цього року до ХІІІ Європейської ночі музеїв вперше приєднались і громадські музеї Олександрівщини. Ніч музеїв вирувала в Народному музеї історії села Розумівка та Музеї історії села Підлісне, де жителям Розумівки і Підлісного показана різноманітна програма, що включала майстер-класи,  виставки, виступ місцевих артистів.

 

Більше фотознімків про подію дивіться тут.