чемпіон випробував спортивний снаряд, якому 240 років

Олександрівський районний краєзнавчий музей 7 лютого відвідав неодноразовий чемпіон і призер світових, європейських та всеукраїнських першостей з гирьового спорту Микола Марфула. Відомий спортсмен показав працівникам закладу свої міжнародні нагороди. Він потренувався з гирею, що важить два пуди (32 кілограми) і виготовлена в 1777 році і є найдавнішим спортивним снарядом, що зберігся на Кіровоградщині. Микола Марфула зазначив, що сучасні гирі більш зручніші для спортсменів, хоч мають й таку саму вагу.

А ще спортсмен передав до музею камені, зібрані ним на берегах Атлантичного океану в Португалії, на берегах Тихого океану в американській Каліфорнії та біля Егейського моря в Греції. «Перебуваючи на міжнародних змаганнях в цих країнах, - розповів Микола Марфула, - я думав про рідний край і вирішив, що наші діти, якщо й не мають можливості мандрувати світом, то повинні хоч доторкнутись до каменів, омитих водами далеких морів та океанів». Предмети, подаровані чемпіоном, будуть розміщені у природничому відділі музею.

Досягнуто домовленості, що Микола Марфула у нинішньому році проведе у стінах музею зустріч з жителями району і більш детально розповість про свій життєвий і спортивний шлях, дасть майстер-клас з гирьового спорту.